Geri Ödeme ve İade Politikası

Sevkiyat

Sipariş onayı mailinizin e-posta adresinize gönderilmesiyle birlikte, ürünler anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargo veya Sürat Kargo  kargo firmasına verilir.

Teslimat

Ürünler anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargo veya Sürat Kargo kargo firması ile belirttiğiniz adrese teslim edilecektir. Eczago tarafından kargo firmasına teslimat süresi, sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra en geç 7 (yedi) iş günüdür. Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Sevk bilgilerinde yanlışlık ya da eksiklik olduğu hallerde veya bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde gecikmeler yaşanabilir. Ürün, tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecekse, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık veya tüketicinin yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo/kargo bedellerinden Eczago sorumlu tutulamaz.
Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini/adres bilgilerinizi tam ve eksiksiz şekilde doldurmanız ve teslimat yapılacak adreste bulunmanız oldukça önemlidir.

Zarar görmüş paket durumunda ne yapılmalı?

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak ilgili kargo/kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, tüketici paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra kargo firması görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın tüketicide kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda müşteri hizmetlerimize bildirilmelidir. Müşteri hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

İade ve Cayma Hakkı

 Mesafeli Satış Sözleşmesin de yer aldığı şekli ile cayma hakkınızı açıklamalar doğrultusunda, almış olduğunuz ürünü, ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan/yırtmadan/ ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü belirtilen süreler içinde iade etmeden önce, iletisim@eczago.com adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir. Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklamanız beklenmektedir. eczago.com bu e-postayı aldıktan sonra ürünü nereye ve nasıl iade edeceğinizi size bildirecektir. Bu bilgileri size iletmemizle birlikte siz iade etmek istediğiniz ürünü orijinal ambalajına koyarak anlaşmalı olduğumuz Süret Kargo ya da Yurtiçi Kargo ile gönderebilir veya elden belirtilen adrese teslim edebilirsiniz. Kargo ile teslim etmeniz durumunda hangi kargo şirketi vasıtasıyla teslim ettiğinizi bize iletisim@eczago.com adresinden bildirmeniz gerekmektedir.

Eczago
Logo
Karşılaştırılacak öğeler
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Alışveriş Sepeti